Wyjazd do Austrii

We wrześniu 29 uczniów I LO wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym do Saalbach (Austria). Niezapomniane wrażenia przyniosły wyprawy panoramiczną trasą alpejską Groβglockner Hochalpenstraβe, zejście na lodowiec Pasterze, wspinaczka leśną drogą wzdłuż potężnych wodospadów Krimml, poznanie słynnego Orlego Gniazda na górze Kehlstein, krajobrazy Zell am See i Saalbach oraz uroki Wiednia i Salzburga. Wizyty w Gimnazjum w Mittersill, w tym udział w imprezie sportowej pozwoliły poznać i porównać szkolną rzeczywistość.
Niezwykle cenne było spotkanie z panem J. J. Ventzkim, urodzonym w 1944 r. synem nadburmistrza Łodzi, autorem książki „Cień ojca”. Pamiątką pozostanie podarowany naszym uczniom autorski egzemplarz wraz ze specjalna dedykacją.