Miedzyszkolna wymiana z Belgią

Miło nam poinformować, że w dniach 7-11 stycznia 2019 roku nasza szkoła wraz z czterema innymi łódzkimi liceami (XII, XIII, XXI i XXXI) brała udział w międzyszkolnej wymianie z Institut Saint Roch z Belgii. Grupa 24 uczniów naszej szkoły gościła w swoich domach uczniów belgijskich. W bogatym programie znalazła się wizyta w Koprze, zwiedzanie Łodzi, warsztaty na Politechnice Łódzkiej prowadzone przez Belgów, zwiedzanie Uniejowa (zamek, warsztaty z pieczenia chleba, pobyt w Termach) oraz impreza w auli ASP podsumowująca pobyt w Łodzi, w czasie której uczniowie polscy i belgijscy (286 osób) zaprezentowali specjalnie przygotowane programy artystyczne. Były występy chóru Belgów, polskie i belgijskie piosenki i występy taneczne, karaoke, quizy oraz - na zakończenie - wspólne odtańczenie poloneza i belgijki. Wizytę uważamy za bardzo udaną i z niecierpliwością czekamy na rewizytę w Theux w Belgii, która odbędzie się w dniach 28 marca-6 kwietnia br.