Wyjazd do Austrii

32 uczniów naszej szkoły powróciło z Austrii, gdzie poznawaliśmy Salzburgerland. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam podczas zwiedzania takich miast jak Salzburg, Saalbach, Zell am See, czy Wiedeń. Przepiękne alpejskie widoki podziwialiśmy na słynnej Grossglockner Hochalpenstraße i schodząc na lodowiec Pasterze. Dla panoramy wspięliśmy się na szczyt skoczni w Bischofshofen. Po stronie niemieckiej wypłynęliśmy na jezioro Chimsee, żeby dotrzeć na Herreninsel i zwiedzić pałac bawarskiego  króla Ludwika II oraz klasztor. Wizyta w Karlsgymnasium ( Bad Reichenhall) pozwoliła skonfrontować polski i austriacki system  edukacyjny. Spotkanie z dyrektorem szkoły i udział w lekcjach były dla wszystkich cennym doświadczeniem.