Wykłady z Fizyki dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów

ZAPRASZAMY NA WYKŁADY „Z energią o energii!”, które 29, 30 i 31 maja, o godz. 16.00, poprowadzi Przemysław Dudek, nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcącym.

O problemach współczesnej energetyki, dalekiej i niedalekiej przyszłości, zagrożeniach, faktach i mitach… z lekkim przymrużeniem oka!

Zaproszenia kierujemy przede wszystkim do osób zainteresowanych fizyką, matematyką i naukami przyrodniczymi.

Zgłoszenia na adres: p.dudek@lo1.elodz.edu.pl prosimy wysyłać do 27 maja 2019 r. Do zobaczenia w I LO!

"Wielka Powtórka" - odwołana

Z przykrością informujemy, że ze względu na strajk nauczycieli musimy zawiesić zajęcia organizowane dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych "Wielka Powtórka z Pierwszym Liceum". Decyzja ta jest podyktowana brakiem możliwości zapewnienia przybyłym uczniom opieki ze strony pracowników szkoły.

Wielka Powtórka

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów i uczniów 8 klas szkół podstawowych na Wielką Powtórkę przed Egzaminem z Pierwszym Liceum. W ramach projektu odbędzie się 8 spotkań przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie powtórzą najważniejsze wiadomości, rozwiążą ponad 250 zadań egzaminacyjnych z poprzednich lat, wykonają doświadczenia obowiązkowe ujęte w podstawie programowej, a także wezmą udział w quizach z nagrodami.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Wszelkie informacje będą podawane na bieżąco w wydarzeniu na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/471192833416624/
Tu znajduje się szczegółowy HARMONOGRAM wydarzenia

Rekrutacja do szkół na rok szkolny 2019/20

Plakat i prezentacja MEN dotyczące rekrutacji.

Plakat A4 rekrutacja

Nabór 2018

Informacje dla kandydatów do I LO:

W dniu 12 lipca 2018 roku o godzinie 12.00 zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów którzy zakwalifikowali się do naszej szkoły.

W dniach od 12.07 (od godziny 12.00) do 19.07 (do godziny 12.00) - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (laureaci i finaliści konkursów również oryginału zaświadczeń). Prosimy także o przyniesienie 2 zdjęć legitymacyjnych oraz Karty Zdrowia Ucznia. Na miejscu będzie do wypełnienia ankieta osobowa, deklaracja wyboru drugiego języka, religii, etyki i wychowania do życia w rodzinie oraz rozmiaru i ilości strojów sportowych na w-f. Aby złożyć ankietę wymagany jest podpis rodzica bądź prawnego opiekuna dziecka.

UWAGA!
W przypadku niepotwierdzenia woli nauki w określonym terminie, kandydat zostaje skreślony z listy kandydatów zakwalifikowanych.

W dniu 20.07.2018 o godz. 12.00  - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych.

W dniach 12.07.2018 w godz. 12.00 - 16.00 a także 20.07.2018 w godz. 12.00-16.00 - możliwość przymierzenia i zakupu lub zamówienia mundurka.

Drzwi Otwarte

Wszystkich kandydatów do szkoły zapraszamy na Drzwi Otwarte
11 kwietnia (środa) o 16:00 oraz
21 kwietnia (sobota) o 10:00.

W programie:
- zapoznanie z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/19
- spotkania z nauczycielami i uczniami
- pokazy w pracowniach przedmiotowych

Warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów

We wtorek 10 kwietnia w pracowni chemicznej naszej szkoły gościliśmy gimnazjalistów - laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Uczestniczyli oni w warsztatach laboratoryjnych przygotowanych przez członków szkolnego koła chemicznego pod kierunkiem nauczycieli chemii.

NABÓR 2017

Informacje dla kandydatów zakwalifikowanych do I LO:

W dniach 04.07 – 07.07 w godz. 9.00-16.00 a także 10.07.2017 w godz. 9.00 – 12.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (laureaci i finaliści konkursów również oryginału zaświadczeń). Prosimy również o przyniesienie 2 zdjęć legitymacyjnych oraz Karty Zdrowia Ucznia. Na miejscu będzie do wypełnienia ankieta osobowa a także deklaracja wyboru drugiego języka, religii, etyki i wychowania do życia w rodzinie oraz rozmiaru i ilości strojów sportowych na w-f.

UWAGA!

W dniu 11.07.2017 o godz. 12.00 Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych, a o godz. 16.00 Zebranie dla rodziców uczniów przyjętych do I LO

W dniach 11.07.2017 w godz. 14.00 - 18.00 a także 12.07.2017 w godz. 12.00-14.00 - możliwość przymierzenia i zamówienia mundurków.