Święto Niepodległości

Poczet sztandarowy naszej Szkoły 11 listopada br. wziął udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Reprezentowali nas: Patryk Śniarowski, Anna Chruściany oraz Marta Witczak.

Wyjazd do Austrii

32 uczniów naszej szkoły powróciło z Austrii, gdzie poznawaliśmy Salzburgerland. Niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam podczas zwiedzania takich miast jak Salzburg, Saalbach, Zell am See, czy Wiedeń. Przepiękne alpejskie widoki podziwialiśmy na słynnej Grossglockner Hochalpenstraße i schodząc na lodowiec Pasterze. Dla panoramy wspięliśmy się na szczyt skoczni w Bischofshofen. Po stronie niemieckiej wypłynęliśmy na jezioro Chimsee, żeby dotrzeć na Herreninsel i zwiedzić pałac bawarskiego  króla Ludwika II oraz klasztor. Wizyta w Karlsgymnasium ( Bad Reichenhall) pozwoliła skonfrontować polski i austriacki system  edukacyjny. Spotkanie z dyrektorem szkoły i udział w lekcjach były dla wszystkich cennym doświadczeniem.

Kwesta na Starym Cmentarzu w Łodzi

W sobotę 27 października uczniowie i absolwenci naszej szkoły brali udział w XXIV Kweście na rzecz Ratowania Zabytków Starego Cmentarza w Łodzi.

Więcej informacji o kweście i towarzyszących jej spacerom po cmentarzu:

VI Ogólnopolski Dzień Planowania Kariery

Dnia 11 października odbył się VI Ogólnopolski Dzień Planowania kariery. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu on-line zorganizowanym przesz Wydawnictwa Szkole i Pedagogiczne oraz Akadenię Leona Koźmińskiego. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem Samorozwój kluczem do sukcesu. Mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawych wystąpień ekspertów w dziedzinie samodoskonalenia i rozwijania własnego potencjału. Gościem specjanym był Pan Michał Zawadka – autor bestsellerowej serii książek dla młodzieży pt. Chcę być kimś.
Retransmisja spotkania będzie dostępna od 29 października.

Spotkanie z absolwentem

Tomasz Konieczny, absolwent I LO (matura 89) i światowej sławy basbaryton Opery Wiedeńskiej, spotkał się dziś z uczniami naszej szkoły, by powspominać lata licealne, opowiedzieć o swojej karierze i zaprosić na piątkowy koncert do Filharmonii Łódzkiej.

Podsumowanie sportowego roku szkolnego 2017/18

Dnia 25 września 2018r. w Zespole Szkół nr 8 odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej za ubiegły rok szkolny. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy zaproszonych szkół, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście: Pani Poseł Małorzata Niemczyk, Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Kacprzak.
Miło nam zakomunikować, że w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych znakomite 3 miejsce zajęło nasze liceum. Puchar z rąk Pani Prezydent odebrała Pani Dyrektor  Ewa Wojciechowska. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zawodach sportowych w ubiegłym roku.

Francuska Akademia Młodego Inżyniera

Dnia 1 października br. rozpoczął się rok akademicki na Politechnice Łódzkiej. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły Natalia Arcab (IIIe) i Jan Czerwiec (IIIb), zakwalifikowani w czerwcu br. do prestiżowego projektu Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE). Natalia i Janek otrzymali indeksy z rąk Rektora Politechniki Łódzkiej i przez cały rok akademicki uczestniczyć będą w zajęciach organizowanych na IFE w ramach Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI).
Gratulujemy wyróżnienia i życzymy ciekawych nowych doświadczeń!

Obóz chemiczny

W dniach 24-28 września w Cząstkowie pod Nową Słupią odbył się obóz chemiczny. Wzięło w nim udział 16 uczniów, którzy pod opieką nauczycieli chemii poznawali elementy chemii nieorganicznej, organicznej, analitycznej, fizycznej i biochemii. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu.