Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej ks. dr Marcin Wojtasik serdecznie zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w dniu 18 listopada 2019 r. o godz. 18.00 do Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, przy ul. Skorupki 3.  Wykład poprowadzi ks. Paweł Kłys – Rzecznik prasowy Kurii.
O godz. 19.00 odbędzie się msza św. w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego Piątka, przy ul. Skorupki 5.

Biegi przełajowe

23 października 2019r. w Sieradzu odbył się finał wojewódzki zawodów szkół ponadpodstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii chłopców rywalizowało 12 najlepszych zespołów z województwa łódzkiego. Reprezentacja naszej szkoły ukończyła zawody na VI miejscu. W składzie naszego zespołu znaleźli się: Maciej Babicki 3a, Sebastian Zych 3b, Rafał Górniak 3b, Tomasz Kwieciński 2a, Jakub Horoszkiewicz 2b, Adam Kraś 1bg, Maksymilian Gajek 1ap, Jakub Wiliński 1ap. Gratulujemy bardzo udanego występu.

Spacer na Stary Cmentarz

Pozostając w klimacie Święta Wszystkich Świętych zachęcamy do udziału w spacerze na Stary Cmentarz w Łodzi celem odwiedzenia grobów osób związanych ze szkołą. Spacer odbędzie się w środę 6 listopada. Ze szkoły wychodzimy o 14, gdyby ktoś chciał dołączyć na cmentarzu - o 14.15 wyruszamy spod bramy na część katolicką. Zakończenie planowane jest na godz. 15. Zapraszamy.

Sukces w Taekwon-do

Miło nam poinformować, że Adrian Chojnacki uczeń klasy 1Dg zdobył 1 miejsce w konkurencji drużynowych technik specjalnych juniorów na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITF, które odbyły się w dniach 10-13.10.2019 w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie.

Kwesta na Starym Cmentarzu

Delegacja naszej szkoły, jak co roku, wzięła udział w kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Łodzi. W tym roku była to kwesta jubileuszowa - XXV. Kwesty są organizowane przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.

Mistrzostwa Łodzi w badmintonie

W Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się 18 października turniej badmintona w ramach Mistrzostw Łodzi szkół ponadpodstawowych. Niewiele naszym reprezentacjom zabrakło do zajęcia miejsc na podium. Chłopcy w składzie: Li Wangtian IIc, Wojciech Nowakowski Ibp i Tymoteusz Krakowski Icp zajęli 4 miejsce. W rywalizacji dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Mrozik, Marta Kołodziejczak i Nikola Maciejewska (wszystkie z klasy Ibg). Dziewczęta zostały zostały sklasyfikowane na miejscach 5-8. Gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Odnowiony pomnik Jana Czeraszkiewicza

Z radością informujemy o odnowieniu pomnika byłego dyrektora naszej szkoły Jana Czeraszkiewicza. Renowacja nagrobka została przeprowadzona przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi. Koszt pokryto ze środków zebranych podczas kwesty Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, sprzedaży biletów na Koncert Charytatywny zorganizowany 8 października przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły oraz funduszy przekazanych przez łódzki oddział PTTK.

zdjęcie: Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi

FAMI – Francuska Akademia Młodego Inżyniera

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczą w projekcie FAMI opracowanym i realizowanym przez Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej (IFE) wraz z Ambasadą Francji. Celem projektu jest promowanie języka francuskiego oraz przybliżenie istoty studiów inżynierskich na kierunku Gestion et Technologie prowadzonych w języku francuskim.
W dniu 1 października br. Wiktoria Zarzycka (kl.3c), Mikołaj Włodarczyk (kl.2b) i Jakub Zięba (kl.2b) wzięli udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/20 na Politechnice Łódzkiej. Przez cały rok akademicki uczestniczyć oni będą w sobotnich warsztatach poświęconych nauce języka francuskiego i zgłębianiu wiedzy z różnych dziedzin.
Informacje szczegółowe na stronie https://www.ife.p.lodz.pl/pl/fami
Kandydatom na inżynierów życzymy ciekawych doświadczeń i wspaniałych wrażeń!