Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Z radością informujemy, że nasze uczennice: Maria Majewska IIIa i Natasza Polasińska IIb uzyskały znakomite wyniki w finale XLXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Centralne zawody w części pisemnej i ustnej odbywały się w dniach 4-6 kwietnia 2019 w Konstancinie i Warszawie. Natasza Polasińska zdobyła tytuł laureatki,a Maria Majewska finalistki. Jesteśmy bardzo dumni z dziewcząt, które pięknie wpisały się w tradycje humanistyki w naszym liceum. Wielkie gratulacje!

Konkurs "Begegnungen mit Osteuropa"

Sara Kunka z klasy II a  zdobyła tytuł zwycięzcy  w międzynarodowym konkursie Begegnung mit Osteuropa organizowanym pod patronatem Ministerstwa Kultury i Nauki oraz Ministerstwa Szkolnictwa  Nadrenii Westfalii. Wysłany projekt okazał się najlepszy w kategorii Literaturcafe. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i nagrody.

Olimpiada Chemiczna i Konkurs Chemiczny

Z radością informujemy, że podczas zawodów finałowych 65 Olimpiady Chemicznej Marta Przybył z kl. III C zdobyła tytuł laureatki, natomiast Amelia Rusiecka z kl. III E - tytuł finalistki.
Jednocześnie w ogólnopolskim Konkursie Chemicznym 3 Wydziałów PŁ Krzysztof Koptas i Szymon Świtała z kl. III E zdobyli tytuły laureatów.
Serdecznie gratulujemy

Konkurs Neurobiologiczny "Brain Bee"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IId Aleksandra Sobieryn uzyskała tytuł finalistki i zajęła 6 miejsce w ogólnopolskim etapie Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego "BRAIN BEE", który odbył się 27 kwietnia w Gdańsku.

Komunikat

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli informujemy, że w poniedziałek 29 kwietnia wznowione zostają zajęcia lekcyjne. Dzisiaj decyzją Rady Pedagogicznej zatwierdzono wyniki klasyfikacji uczniów klas trzecich.

Od poniedziałku 29 kwietnia obowiązuje nowy plan lekcji dostępny pod adresem: http://www.1liceum.info/pliki/plan/

Maturzystom życzymy na czas egzaminów jasności umysłu, lekkości wypowiedzi i siły spokoju.

Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Absolwentom za wsparcie okazywane Radzie Pedagogicznej podczas strajku.

Ogłoszenie

Z przykrością informujemy, że z powodu strajku planowana na czwartek 25 kwietnia uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas trzecich zostaje odwołana.

STRAJKUJEMY

Komunikat Dyrektora Szkoły

Informuję, że w dniu 8 kwietnia zajęcia lekcyjne nie odbędą się z powodu strajku nauczycieli w ILO. Zajęcia nie będą odbywały się do odwołania. Uczniowie, którzy przybędą do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę pedagogiczną. Będę informowała Państwa i Uczniów o dalszych decyzjach.
Ewa Wojciechowska Dyrektor ILO